Вас вітає шкільна бібліотека Лук'янівського НВК!

Бібліотекар: Лафенко Оксана Анатоліївна
Стаж роботи в бібліотеці: 24 роки
Педагогічний стаж: 17 років

Рекомендації до плану роботи шкільної бібліотеки на 2017-2018 н.р.
Шкільна бібліотека – найдоступніше джерело отримання інформації для школярів, педагогів, важливий елемент навчальної діяльності,  спрямований на розвиток освіченості особистості та інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу; середовище інформації, що оточує учнів як у культурному, так і в освітньому просторі навчального закладу. Адже шкільна бібліотека – не тільки зібрання цікавих книг, а й середовище соціальної комунікації, де зустрічаються діти різного віку, їх батьки та вчителі, тому вона повинна бути привабливою і бібліотекар може наповнити її комфортом, затишком. Термін «шкільна бібліотека» включає в себе бібліотеки всіх загальноосвітніх навчальних закладів.
Основні завдання шкільних бібліотек на сучасному етапі:

-              виховання інформаційної культури школярів, постійного їх прагнення до пошуку інформації, осмисленого добору інформаційних джерел, формування навичок систематизації та особистісної оцінки інформації;

-              інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу освітнього закладу у засвоєнні програмних та факультативних знань, самоосвіті учнів;

-              всебічне сприяння підвищенню фахової майстерності педагогів, озброєння їх знаннями сутності сучасних освітніх та виховних технологій, частково завдяки дистанційним формам навчання;

-              інформаційне забезпечення особистісних потреб користувачів у дозвіллєвій діяльності;

-              створення комфортного бібліотечного середовища;

-              комп’ютеризація бібліотек, створення локальної загальношкільної мережі, підключення до Інтернету;

-              формування електронних каталогів друкованих видань, статей, публікацій, що зберігаються у фонді бібліотеки.

Згідно з «Положенням про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу» бібліотека є його обов’язковим структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час.

Роль шкільної бібліотеки визначається трьома факторами:

-            її сутністю як закладу, призначеного для збору, зберігання і розповсюдження інформації;

-            метою функціонування освітнього закладу як системи більш високого рівня;

-            інтересами і потребами учасників освітнього процесу.

Планування роботи – творчий процес, що відображає роль і місце бібліотеки як соціального середовища в житті навчального закладу, а також реалізацію основних функцій бібліотеки – інформаційної, освітньої, культурної, дозвіллєвої. Складається з урахуванням аналізу діяльності шкільних бібліотек минулого навчального року та визначення пріоритетів у роботі на наступний навчальний рік (наказ Департаменту освіти і науки від 29.05.2015 № 282 «Про робочі навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2015/2016 навчального року»). До планів роботи методичного об'єднання доцільно включати обговорення дискусійних питань, проводити анкетування шкільних бібліотекарів з метою удосконалення їх діяльності, обмін досвідом роботи щодо інформаційної та позашкільної роботи з учнями різних вікових груп.

Постійна увага в роботі методоб'єднання шкільних бібліотекарів приділяється питанням удосконалення комплектування і використання книжкових фондів, покращення якості обслуговування читачів, підвищення іміджу шкільного бібліотекаря.

Для всіх бібліотек обов’язковий річний план роботи. Відповідно до «Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу» річний план шкільної бібліотеки є складовою частиною плану роботи школи на навчальний рік. Характерна особливість плану – залежність його від проблем, завдань, профілю школи. Поточне планування відображає конкретні цілі і задачі даного навчального року.